Mees- ja naisenergia kooskõla laager 9.-11.08.13.

Teretulemast suvisesse mereäärsesse tantsu- ja hingamispraktikate laagrisse Saka rannakülla Ida- Virumaal!

Laagris keskendume sisemistele arenguprotsessidele, mis avavad loomispotensiaalid. Eesmärk on mõista tavateadvuse (ehk mõistuse tasandi) ja alateadlike soove. Saada selgeks, kas need on omavahel kooskõlas või vastandlikud. Kas need on praeguses eluhetkes teostatavad või lihtsalt helesinised unistused? Kuidas jõuda oma soovide ja vajaduste teostamiseni igapäevaelus? Tuvastada, kus on piirangud, millistes kohtadest kehas, meeles, eluharjumustes jne. on energia takerdunud ja ei lase ebamugavatel olukordadel laheneda. Kuidas lahti harutada pehmelt ja loominguliselt nii füüsilisi, emotsionaalseid, intelektuaalseid ja energiatasandi ebakõlasid.

Kolme päeva sees teeme vabastavaid hingamispraktikaid, viime läbi 5 rütmist inspireeritud tantsu, et saada sügavam ühendus keha, meele ja hinge tasandiga. Neile lisaks on kavas mitmed energeetilised harjutused, dünaamilised meditatsioonid ja ebakõladest puhastavad ning hingetoitvad rituaalid. Kooskõla laagri tegevused toimuvad looduse rüpes mere kaldal ja hubases Saka rahvamajas.

Laagrisse on oodatud nii kogenud hingamis- ja tantsusõbrad kui ka esmatutvujad. Eelnev kogemus ei ole määrav ja avastamisrõõmu jätkub kõigile. Praktikate võimalusi ja mõju tutvustatakse vastavalt kohaletulnud inimestele.

Mees- ja naisenergia

Meesenergia on inimestes teostamisenergia, mille läbi me loome füüslisse reaalsusesse. Naiseenergia on inspiratsioon, millest saab toitu füüslist vormi loov meesenergia. Üks on vorm ja teine on sisu. Mõlemad on samavõrra väärtuslikud. Nad on Loomise kaks aspekti. Mõlemad energiad on olemas igas inimeses, olgu ta mees või naine. Meie läheneme mees- ja naisenergiate tasakaalustamisele energiakeskuste kaudu. Tasakaalus energiakeskused loovad eneseteadlikuse, mis ei pane võitlema ega ründama, vaid võimaldavad rahulikku kohalolekut, kus on hea kontakt iseendaga, mis võimaldab keskendunud suhtlust ümbritsevaga.

Võib-olla oled harjunud võitlema ja pingutama nende asjade nimel, mida soovide oma ellu, eriti tööd tehes. Võib paned tähele, et tihti käitud teisiti kui süda soovib, sest kardad ennast järgides ei võeta sind tõsiselt või ei aksepteerita sinu valikuid. Ent igatsed loomulikumat olekut ja lihtsamat eluga toimetulekut. Naisenergia räägib läbi intuitsiooni. Ta saadab vaikseid tõukeid, ettepanekuid ja inspireerib, kuid need ei ole hirmu ega survega laetud. Sotsiaalne või kollektiivne teadvus võib olla mõnes valdkonnas hirmupõhine: kaotada töö, sotsiaalne staatus ja sattuda vaesusse. Kõik need hirmud võivad peita intuitsiooni häält. Kui muudkui takerdud, siis on see märk, et pole päris kontaktis naisenergiaga ja see ei võimalda ka meesenergial tõhusalt toimida. Ent kui paned tähele, et kõik sünnib kergelt ja koged järjepanu imelisi kokkusattumusi, siis oled voolus, kus intuitsioon ja tegutsemine on kooskõlas. Julgus panna tähele ja järgida, mida süda ja intuitsioon ütlevad, hakkab avama teid ning võimalusi, mille kohta võib öelda, et need panevad “südame laulma”. Tasakaalus mees-ja naiseenergia on põhi eneseusaldamisele: „Ma tunnen, et ma suudan seda teha!“. Selleks, et süda oleks avatud ja energia südame järgi loomise vibratsioonis, läheb vaja mees- ja naisenergiate tasakaalu iseendas.

Oled laagrisse väga oodatud,
Külli, Margit ja Virge


Koht ja aeg:

9.-11. August 2013
Reede 17.00 kuni pühapäev 17.00

Saka rahvamaja, Saka küla
Kohtla vald, Ida-Virumaa

Osalustasu:
95 eurot kuni 30. juuni
105 eurot kuni 31. juuli
115 eurot augustis

Laagris osalemise kinnituseks palume tasuda tagastamatu ettemaks 25 eurot arvele 1106054674 Margit Foht (märgi: saka ja osaleja nimi).

Palun anna oma tulekust hiljemalt 7. augustiks teada meiliaadressile: virge.kuivjogi@gmail.com.
Kirjas maini ära osalejate nimed ja telefoninumbrid.

Toit:
Laargis pakume tervislikku ja maitsvat taimetoitu. Laagri osalustasu sisaldab toidu maksumust. Kui Sulle mõni toiduaine ei sobi või ei maitse, siis anna sellest meile teada, nii arvestame Sinu vajadustega menüü koostamisel (tigram88@gmail.com).

Öö:
Magada saab rahvamaja suures saalis ja olemas on ka telkimisvõimalus.

Tulemine:
Pühapäeval saab tagasi autodega. Kui Sa soovid transporti kohale jõudmiseks, siis anna julgesti teada, samuti kui oled nõus võtma kaasreisijaid (virge.kuivjogi@gmail.com).

Asjad:
Võta kaasa kõik asjad milleta Sa elada ei saa; (jooga)matt, magamiskott või kerge tekk; ujumisriided ja vahetusriided igasuguseks ilmaks. Kui Sulle meeldib trummi lüüa, vilet puhuda või mõne teise pilliga musitseerida, siis võta ka see ühes.

Info:
Kui soovid küsida rohkem sündmuse, korralduse või praktikate kohta, võta julgesti ühendust:
Virge Kuivjõgi virge.kuivjogi@gmail.com või 524 0468

Sündmuse info Facebooki`s

Hingamispraktikad
Tantsimine
Dünaamiline meditatsioon

Juhendajad:
Külli Hansen:
Margit Foht
Virge Kuivjõgi