Kogemusreis: Imeline ja spirituaalne Lõuna-India

Tule ja koge India sügavat müstilist olemust!

9. veebruar kuni 22. veebruar 2019 alguse ja lõpuga Chennais Indias.

Reisi esimesed päevad võtame kohanemiseks Indiaga ja mõnulemiseks sooja ookeani kaldal, kus kuuma päike talletame oma tervisepatareidesse. Indias on aastatuhandete pikkune spirituaalne kultuur. Reisil põimime traditsioonilise India vaimsuse kaasaegsete praktikatega. Jalutame ringi kaunites Kanchipurami ja Mamallapurami templites ning tunnetame tradistiooni tarkust sealsete võlvide vahel. Vahelduseks teeme vaimseid praktikaid nii ookeani kaldal kui mäe nõlval. Astume läbi tuleviku linnast Aurovillest ja saame näha, kuidas Lääne ja Ida vaimsus on põimunud ja loonud midagi täiesti uut ning vaimustavat.

 

Reisi teise pooles saame kogeda audentset India elu. Peatume väga ilusa ja võimsa energiaga Arunachala mäe jalamil. Eriliseks võimaluseks on osa võtta India festivalist ja täiskuul ajal toimuvast palverännakust. Saab olema palju võimalusi spirituaalseteks sisekaemusteks ja kohtumisteks nii lääne valgustunute kui ka India gurudega. Siin saab aimu, miks miljonid inimesed reisivad igal aastal Indiasse, et saada osa selle maa vaimsusest.

 

See pole tavaline turismi- või puhkusereis, vaid viib ka paikadesse, mis jäävad turistide vaateväljast eemale. See on põnev seiklus ja hingekosutav matk sise- ja välismaastikel mõnusalt parajas seltskonnas.

 

Olen Indiasse armunud ja soovin seda armastust teiega jagada!

KOGEMUSREISIDE TAGASISIDE

 

PROGRAMM

 

 

1.päev. Saabumine. Sisseseadmine- ja hingamine, ookeanis ujumine ning õhtusöök.

 

2. päev. Endises Pallava kuningriigi pealinnas Mamallapuramis saab hommikupoolikul end reisiväsimusest välja puhata ja pealelõunal ootavad ees imelised 7. ja 8. sajandil rajatud templid ning arhitekuurimälestised. Iseäranis meeleolukad meetrite kaupa koobaste ja kaljude seintele uuristatud kiviskulptuurid, nende seas saab ka näha maailma suurimat reljeefidega kaetud monoliitkaljut- Viie Ratha Shrine templit. Õhtu sisustavad India klassikalise tantsu kontserdid. Need pole turistidele mõeldud meelelahutus, vaid Lõuna-India tantsukoolide- ja truppide etendused, kus nad esitavad üksteisele traditsioonilisel moel lugusid eepostest ja müütidest.

Suurepärane võimalus oma silmaga näha, kuidas India tants tänapäevast elu elab.

 

3. päev. Hommikupraktika ookeani ääres. Hingamispraktikate õpituba. Õhtupoolikul on soovi korral teha hennamaalinguid, käia massaazhis või külastada kontsereid.

 

4. päev. Selle päeva seiklus viib kuldsesse linna Kanchipurami, kus sukeldume sügavale India keskaega. See on üks seitsmest India pühast linnast suurte ja majesteetlike templitega. Enamus neist on keskaegsed ja rajatud erinevate dünastiate poolt. Siin saab oma käega katsuda sajandite pikkuseid kultuurikihistusi ja imetleda arhitektuuriimesid.

 

5. päev. Hommikupraktika ookeani kaldal. Hingamispraktikate õpituba. Õhtupoolikul on võimalik soovi korral külastada krokodillide loodusparki.

 

6. päev. Külastame 50 aastat tagasi loodud tuleviku linna Auroville. Valgustunu Sri Aurobindo ja tema järgija Alfassa lõid linna, mille deviisiks sai, et kõik mehed ja naised erinevatest rahvustest võivad üheskoos elada rahus ja harmoonias. Linnaelanike eesmärgiks on inimeste vaheline ühtsus. Oluliseim tegevus linnas on õppimine, et tagada järjepidev vaimne areng. Keset linna vaikuse alal on eriliselt konstrueeritud mediteerimiskera Matimandir. Külastame muuseumit, jalutame erinevate hoonete vahel ja võimalusel väntame jalgratastega ringi. Õhtu veedame endises koloniaallinnas Pondicherry`s. Kuivõrd Auroville- Pondicherry piirkonnas on elanud ja elab ka praegu palju prantslasi, siis kutsutakse seda India Prantsusmaaks.

 

7. päev. Hommikupraktika ookeani kaldal. Sõit Arunachala mäe juurde. Sisseseadmine- ja hingamine Arunachala jalamil ashramis. Kailashi mäge peetakse hindusismi ühe olulisema jumala Shiva koduks ja Arunachalat Shivaks endaks. On uskumustega kuidas on, aga Arunachala piirkond on müstilise ja väga transformatiivse energiaga. Aastasadu on seal olnud erinevate valgustunute peatuspaigad ja ashramid. Meil avaneb seal olles võimalus külastada nii lääne päritolu valgustunuid kui India kohalikke gurusid. Reisi teine pool tutvustab spirituaalset Indiat, selle kõige ilusamates vormides.

 

8. päev. Arunachala jalamil elanud ja peatunud paljud valgustunud aastasadade jooksul. Kõige tuntuim neist on Ramana Maharishi, kes elas aastatel 1879 -1950. Ta valgustus 17-aastasena kodulinnas ja peale seda ränadas Arunachala mäe juurde. Elas aastaid koobastes, Shiva templis ja lõpuks rajasid tema järgijad Arunachala jalamile ashrami. Temaga koosolijad kogesid sügavat rahu ja kohalolekut. Ta jagas õpetusi järgijatele ja vastas iga päev tunde spirituaalsele teele pühendunute küsimustele. Enamus valgustunutel on olnud guru, ent Ramana oli erandlik. Ta ütles, et tema õpetaja on Arunachala mägi. Tal oli ka haruldane side loomadega, kellega ta suhtles võrdselt nagu inimestega.

Pühapäeva alustame hommikupujaga Ramana Maharishi ashramis, seejärel matkame mööda mäge koobaste juurde, kus Ramana elas ja mediteerime seal. Ringkäigu lõpetame Tiruvannamalai linnas 11. sajandil rajatud Shiva templis.

 

9. päev. Hommikupraktika. Hingamispraktikate õpituba Arunachala mäel. Õhtul on võimalik külastada kontserdeid.

 

10. päev. Hommikupraktika. Enne- ja pealelõunal külastame nii Lääne valgustunute ja India gurude satsange (koosviibimisi, kus on võimalik gurule esitada küsimusi).  Väike sissevaade teemadesse, mis õpetus on advaita vedanta, miks küsimus „Kes ma olen?“ on oluline; mis on mitteduaalsus, eneserealisatsioon, enesevaatlus, valgustunu ja valgustumine.

 

11. päev. Hommikupraktika. Arunachala TÄISKUU pidustused ja palverännak ümber mäe. Võimalus kogeda tõelist India festivali. Arunachala ümber 14 km pikkusel teel asub 8 püha lingamit (teatut tüüpi sümbol ja tempel). Igal täiskuul käivad tuhanded indialased palveid lugedes ümber mäe ja teevad tiiru iga lingami ümber. Lingamite asetus mäe ümber peegeldab kosmogrammi geomeetriat, nad asuvad konkreetsel kraadidel ilmakaarte suhtes. Lingamid iseloomustavad ja ergutavad erinevaid eluvaldkondi ja igal neist on isesugune energeetiline mõju. Mõned inimesed kogevad tugevat kirgastavat ja puhastavat tunnet täiskuu palverännakut läbides.

 

12. päev. Hommikupraktika. Puhkepäev ja aeg iseendale. Võimalus käia ujumas, mäe otsas, bajanitel (mantraid laulmas) või erinevate gurude satsangidel.

 

13. päev. Hommikupraktika. Guru õpituba ja hingamispraktikate õpituba. Ühine õhtusöök.

 

14. päev. Hommikupraktika. Pakkimine, kallistamine ja sõidud lennujaama.

 

Hommikupraktikateks on jooga, Osho dünaamilised meditatsioonid või vaba tants. Need valitakse vastavalt päeva iseloomule. Kestus on  1 tund. Hommikuvirgutust teeme kõikidel nendel päevadel, kus tuleb vara välja sõita.

Hingamispraktikate õpituba  sisaldab energeetilisiharjutusi ja  hingamisessioone. Iga õpituba on isemoodi ülesehituse ja praktikatega. Kavasse lisan just sellised, mis sobivad grupi dünaamika ja vajadustega. Õpitubade kestus on u 4 tundi.  Neil päevadel, mil toimub õpituba on jäetud teadlikult vaba aega, et reisija saaks vajadusel olla endaga  ja integreerida kogemusi. Ent alati on ka samal ajal ka võimalus  leida programmiväliseid alternatiivseid tegevusi ja külastuskohti.

 

Mida kogemusreis annab?
Kosutava puhkuse kehale ja vaimule
Omandad uusi hingamis- ja muid vaimseid praktikaid, mida saad hiljem kodus kasutada
Naudid iidset ja imeilusat India kultuuri
Kohtud tänapäeva vaimsust kandvate inimestega
Saad kogemuse traditsioonilisest India festivalist ja palverännakust
Mõnusaid matku ja pikutamist ookeanirannal
Südamlikku avastamisrõõmu ja toredaid üllatusi
Hea seltskonna ja palju naermist

 

Reisijuht VIRGE KUIVJÕGI endast:
Viimase 12 aasta jooksul olen õppinud erinevaid tervendusviise. Ent kõige rohkem on mind ennast toetanud, õpetanud ja lõputult inspireerinud vabastav hingamine ning teised hingamispraktikad.

 

Hingamisterapeudiks õppisin Algallika hingamistöö koolitusel (3a.) ja Inspiraktiva hingamisterapeutide koolis (2a.) Terapeuditööga alustasin aastal 2008. Paljud Läänes populaarseks saanud hingamispraktikate algtehnikad ulatuvad Indiasse ja kõik minu õpetajad on olnud suured India fännid. Ilmselt oli see vältimatu, et ka mina ühel päeval oma lemmikpraktika

juurte juurde jõudsin.

 

Ma olen käinud Indias 8 pikal reisil. Rännakutel hakkasin kaaslastega hingamispraktikaid tegema. Need aitasid lõdvestuda ja reisimuljed kiiremini „läbitöötada“, et siis taas uutele kogemustele avatud olla. Enestelegi üllatuseks hakkasime aga teadlikult hingates Indiat hoopis sügavamalt tajuma. Erinevate paikade olemus ja kihid tulid muutunud teadvuse seisundis nähtavale, avades ukse õpetlike tajude juurde ja suurendades austust ning imetlust India vastu.Tavalised puhkusereisid muutusid oluliselt sügavamateks ja aitasid kaasa enesearenguteele.

 

Minu jaoks on India võrratu kaleidoskoop, kus hinduism, jooga, tantra, meditatsioon, new age tehnikad ja muud spirituaalsed praktikad moodustavad omavahel kõikvõimalikke kombinatsioone. Nendel reisidel on võimalik kohtuda samasuguste huvidega inimestega, vahetatada kogemusi ja nautida spirituaalseid kogukondi.

 

Loomulikult ei hoidnud ma peale reise oma India vaimustust salajas. Nii hakkasid minu õpilased, hingamiskliendid ja sõbrad-tuttavad küsima, kas ma ei sooviks neid Indiasse kaasa võtta ja jagada seda, millest ma räägin. Nii korraldasin koos Timo Lõugasega Goa- Hampi reise ja nüüd viib rännak minu kõige-kõige lemmikumasse India piirkonda, kus asub erakordne mägi Arunachala. Sellel teekonnal Indias saab näha nii põnevaid ja spirituaalseid kohti Indias kui ka teha vaimseid praktikaid.

 

Mida annavad hingamispraktikad juurde reisile?
Hingamispraktikad mõjuvad emotsioonidele justkui puhastav saunaskäik: need aitavad lõpuni kogeda pooleli jäänud situatsioonid ja kiirendavad kogemuste integreerimist (läbi seedimist), puhastavad ebamugavatest tunnetest ja lõdvestavad sügavalt keha. Regulaarselt hingamispraktikaid tehes on reisijal rohkem „sisemist ruumi“. See suurendab võimet vastuvõtta muljeid keskkonnast ja loob reisikaaslasetega mõnusa ning lähedase kontakti.

Nii tekib reis, kus pinged on maandatud, meel vastuvõtlik uuetele kogemustele ja süda avatud.

 

REISIGRUPP
Kogemusreis toimub väikeses grupis (max 12 osalist), mis võimaldab sujuvalt liigelda India erinevates kultuurikihtides ja jagada vahetult väärtusi, mida Indias oluliseks pean.

India reisidele on oodatud ka inimesed, kes kunagi varasemalt pole kokkupuutunud hingamis- või vaimsete praktikatega. See reis on suurepärane võimalus veeta teistsugune puhkus ja tutvuda vaimsuse aspektidega tänapäeva maailmas.

 

MAJUTUS
Majutus on kahestes tubades. Esimesel nädalal elame ookeani kaldal vägagi India pärases butik tüüpi hotellis ja teisel mäe jalamil hotellis.

 

MAKSUMUS

9. veebruar kuni  22. veebruar 2019 alguse ja lõpuga Chennais Indias
Reisi hind on 1750 eurot ühe inimese kohta kaheses toas.

 

Reisi maksumus sisaldab:
transfeere lennujaama ja majutuskoha vahel
majutust
kõiki programmisiseseid ekskursioone
sissepääsupileteid
matku Arunachala mäel

kõiki workshoppe ja õpitubasid

 

Reisi maksumus ei sisalda:
lennupiletid
viisat
reisi- ja tervisekindlustust
toitlustust

 

Kui soovid siis, saan olla abiks parimate lennupiletite otsimisel Chennaisse ja viisa vormistamisel.

(Heltkel on lennupiletid Tartu/Tallinn-Chennai-Tallinn/Tartu u 520-550 eurot)

 

REISI EEST TASUMINE
Koha reisil kindlustab ettemaks 200 eurot inimese kohta. Ülejäänud summa tuleb tasuda osade või ühekordse maksena enne reisi algust, täpsemad kokkulepped teeme kui broneering on kinnitatud.

 

Anna oma reisile tulemise huvist või täpsustavatest küsimustest teada:
Virge Kuivjõgi: virge.kuivjogi@gmail.com või 524 0468.
Saadan täpsema info kirja teel.