Drukmo Gyali Tiibeti tervendavate mantrate kontsert

K 19. oktoober 2016  Tartus Kalevi 17

klõpsa pealkirja ja vaata kogu sündmust 🙂

Tiibeti mantrad on imeilusa kõlaga ja neil on harmoniseeriv mõju. Mantratel on Tiibeti meditsiinis oluline osa. Mantraravis kasutatakse helivibratsioonide tekitamiseks iidseid mantraid, alghelide silpe ning sõnu sanskriti ja tiibeti keeltest.


Mantrakontserdil võib osa saada mõnest väga erilisest mantrast, mis võivad tuua selgust vaimsel ja füüsilisel tasandil, puhastada haigustest kui inimene seda lubab juhtuda.

 

Drukmo Gyal esitab mantrad koos Taavi Petersoni, Joosep Kõrvitsa ja Leho Rubisega. Lisaks astub ülesse Qiqi Shi.


KOHT ja AEG:
Tartu Loomemajanduskeskuses, Kalevi 17, Tartus
Kolmapäeval 19. oktoober 2016
18.30-21.00
sissepääs on 12 eurot
Õpilastele, tudengitele ja pensionäridele 10 eurot.
Tasuda saab kohapeal sularahas.

 

Drukmo Gyal
Viie aastaselt budistlike praktikatega algust teinud Drukmo Gya perekonnas on kuus põlvkonda joogisid. Tema vanavanemad on tuntud vaimsete budislike praktikate tegijad ja hoidjad Tiibetis ning nad on kasvatanud ka lapsed ja lapselapsed joogideks, kellest on saanud järgmised liinihoidjad. Joogid ja jogiinid on Tiibetis tavaisikud, kes järgivad ja pühendunult praktiseerivad vaimseid õpetusi, samas elades ka ilmalikku elu, koos selle rõõmude ja muredega.


Imelise häälega Drukmo Gya õppis vägevalt vanaisalt ja emalt, kuidas laulda iidseid Tiibeti mantraid. 2010 valiti ta Hiinas 40 parima laulja hulka rahvuslikul lauluvõistlusel “Hua Er Duo Duo”. Sealt edasi pühendus ta tõsisemalt laulmisele. Tema peamine eesmärk on arendada ja tutvustada Tiibeti kultuuri, muusikat ja vaimseid praktikaid. Ta on öelnud “Olen püüdnud end varustada oskustega, mis aitaks meil kõigil vabaneda hädade põhjuseks olevast meelelisest teadmatusest.”

 

Drukmo Gyal Dakini
https://www.youtube.com/watch?v=qrtuGN7-hu0

Muusikud:
Kitarr: Taavi Peterson
https://www.youtube.com/watch?v=YeW2Af23428
Tšello: Joosep Kõrvits
https://www.youtube.com/watch?v=tjBOsXdT0OU
Flööt: Leho Rubis
https://www.youtube.com/watch?v=271Dx7SMMYE

Drukmo Gyal Dakini muusika
http://sorigmusic.bigcartel.com/