Kogemusreisi tagasiside

Aitäh armas Virge, et sa kulutasid mitmeid tunde, et aidata mind mu hädas seoses viisaga ja vastasid rahulikult kõigile mu hädaabikirjadele seoses sellega! Aitäh kallis Timo, et aitasid leida lennupileteid ja helistasid mitmeid kordi uurides, kas kõik on edukalt lõppenud! Sest kuigi ma põhimõtteliselt ühtegi inimest ei tundnud, ei olnud üldse hirmus üksinda reisile minna, kui nii hoolivad reisijuhid ees ootasid! /…/ Olin lausa hämmastunud, et kõik kellaajad ja kokkulepitud asjad sujusid (olin valmistunud, et Indias võivad asjad hoopis teisiti minna). Peale 3-tunnise viisajärjekorra polnud ühtegi kohta, kus oleksin tundnud väsimust ootamisest.

Enne kirikusse minekutHampi koos rongisõidu ja kuumuse ja eriti ehedate India inimestega oli muidugi kogemus omaette. Olin tõesti üllatunud, et Hampi külastus nii põhjalikult oli ette valmistatud – meie giid oli väga põhjalik, ilma tema selgitusteta oleks ikka väga palju puudu jäänud. Imetlusväärne, kallis Timo, et sa ei andnud alla ja kõike meile tõlkisid; kuigi tunnen end inglise keeles päris koduselt, olin kuumusest ja Hampi vägevusest nii rabatud, et nii mõnigi põnev detail oleks tõlketa saamata jäänud.

No ja Arambol ilmselgelt vaimustas meid kõiki, mis me muidu sinna üle õhtu kippusime! Nii palju ägedaid hipisid ja trummipõrinat jms naljalt juba Eestis ei kohta. /…/ Ööturg oli minu jaoks vist juba too much, kuna oli juba reisi lõpp, /…/ , et ma enamiku ajast istusin, sõin (oi kui hea söök seal oli!) Galerii. Hingamine.ja lihtsalt vaatasin ja imetlesin seda vägevat seltskonda, nagu oleksin viibinud karnevalil või hullumajas (või hullumajas, kus peetakse karnevali). Aitäh elu, et olen saanud seda kogeda!

Kipun üldiselt kõigele “uuele“ lähenema ettevaatlikult ja ma tõesti uskusin, et hingamine mulle väga ei mõju, sest kipun ikka liialt oma peas olema. Aga kui midagi läbi kogen, kui see minu peal töötab, olen suures vaimustuses, ja sellised tunded valdavad mind, kui mõtlen meie hingamistele. Tegelikult ka – mis minuga toimus? Mis mõttes ma lihtsalt hingan sisse-välja, ja minu peast ega mõistusest pole enam mingit asja, on vaid üks suur tohutu energialaine ja emotsioon, mis tuleb ja ära ei lähegi… See oli väga võimas kogemus ja ma sain oma vaimsele teele tohutu impulsi, ja tegin mõnda asja juba praegu oma elus, mida siiani väga kartsin, ja tunnetasin läbi teemasid, mille siiani väga ilusti luku taha olin pannud. Aitäh teile mõlemale, aitäh Universumile, ma ei tea, kellele veel – kõigile kõrgematele jõududele, mu enda kehale ja südamele, et saan selliseid imelisi asju oma elus kogeda!

Ookeani ääres hingamine ei tulnud mul selles mõttes välja, et ma vist ei suutnud sinna protsessi üldse minna. /…/  Samas tundsin väga ilusat tunnet, vaatasin taevas säravat täiskuud, kuulasin ookeani laineid, tundsin teisi imelisi inimesi oma läheduses, ja mul oli nii meeletu tänutunne, kõikehõlmav armastusetunne kõigi meie grupikaaslaste vastu ja tunne, et me oleme siin kõik koos, et me oleme üks, ja ma nutsin selles tundes. Imeline tunne! (Tahaksin iga lause lõppu panna tuhandeid südameid ja naerunägusid, aga ka need ei saa edasi anda neid tundeid, nagu üldse – sõnad ei suuda).
Galerii. Päiksetõus Hampis.Kaisa

 

 

Reis ületas mu igasuguseid ootusi. Minu eesmärk oli kogeda Indiat ja seda ma sain. Goa oli väga mõnus koht, kus maanduda, turvaliselt Euroopalik. Samas rongisõit Hampisse ja sealne eluolu andsid teist maitset. Kokku oli mugav puhkus, kus sai natuke seigelda ja täiesti ootamatult ennast avastada ja laiendada. /…/ Hingamise ja jooga osas olid mul üsna väikesed ootused, ma ei ole eriti palju hingamispraktikatega tegelenud ja jooga kohta ma ei osanud midagi arvata, sest stiile on nii tohutult palju. Hingamine oli minu jaoks Galerii. Kuninglike elevantide tall.täiesti ootamatult selle reisi komm, mis lõi läheduse ja kontakti, avanemised.

Hampisse tahaks veel minna. Eriti meeldis hommikune riksasõit tundmatusse. Aramboli oli tore hipiküla. Ööturg oli segane ja meeleolukas, ma nautisin seda melu ja suhtlemist ja naljakaid juhtumisi ja bände, sinna tahaks ka veel sattuda. Baba juures oli nauditavam dzungel, kohapeal oli sürreaalsus kuubis. Vürtsifarm oli väga hariv kogemus, mulle väga meeldis, et ma sain uusi asju teada. Goa kirikutes oli mul bussisõidust tüdimus ja eraldatuse tunne peal. Ent muidu oli tore vahepeatus enne vürtsifarmi.

Kokku oli väga äge kogemus reisil hingata – teisel maal ja grupis. Kui reisi infos kirjutasite, et see aitab Indiat sügavamalt kogeda, siis tunnen, et see tegi tõesti reisi palju värvilisemaks. Mulle olid DSC_0788olulised grupis jagamised, sest grupis olemise kogemus ise on juba minu õppetund. Ja väga tänulik olen selle kogemuse eest ja selle eest, et reisi korraldasite ja meie eest hoolitsesite!
Kaie

 

Ma tundsin, et meile pakutud lahendused ja võimalused reisil olid hästi läbi tunnetatud ja paika pandud. Minu jaoks sujus ja sobis kõik. Suurepärane oli MITTE vastutada olmemurede pärast. Sain nautida iseennast, praegust hetke ja kohalolekut.

Arambol oli lahe. Nautisime trummitantsu. Hampi oli suurepärane. Emotsioone palju, läbielamisi palju, õppetunde ja kogemusi palju.

Hampi. Elevant Lakshmi õnnistus.Meeldis reisiseltskond, meeldisid reisikorraldajad, meeldisid kogemused ja emotsioonid ja MINA ISE meeldisin endale! Õppisin keskenduma oma sisetundele, jälgima, kuhu see mind tõukab. Olen väga tänulik oma targale kehale ja kõigile kaunitele Hingedele, kes reisi nii imeliseks aitasid teha.
Jane

 

Ei arva, et midagi paremini saaks olla, lõpuks on reisi nautimine ju ikkagi enda teha. Ohh, mul on lihtsalt nii palju positiivseid muljeid!Mulle meeldis. See polnud turismireis, seal oli ka seiklust (kuigi mugaval moel :)). Kindlasti soovitan teid!
Triinu

REISI JUURDE TAGASI