Imeline India: Goa ja Hampi kogemusreisid

ENGLISH VERSION

 

Imeline India: GOA JA HAMPI KOGEMUSREISID  2017

23. jaanuar kuni 5. veebruar 2017 alguse ja lõpuga Goas TÄITUNUD
06.veebruar kuni 19. veebruar 2017 alguse ja lõpuga Goas
2 VABA KOHTA

 

Mõtted ja meditatsioonid, matkamine ja rannatoolil lesimine, susegad ja hommikujooga, veepudel ja vürtsid, õhk ja hingamispraktikad, rand ja päike, trummid ja tantsud, kohalikud ja rändurid, iidsed templid ja tänapäevased joogakeskused, inimesed ja jumalad meie sees ning ümber, sääsed ja elevandid, plätud ja liiv

India – see on kirevate värvide, teravate lõhnade ning imeliste helide maa. Koht, kus tasub olla hoolikas oma mõtete ja soovidega, sest need hakkavad seal kiirelt manifesteeruma. Tule ja koge selle maa sügavat müstilist olemust koos meiega.

Ilus india piltOsa meie reisist on mõnus puhkus Goa rannaliival, kus talletada kuum päike oma tervisepatareidesse, tantsida loojangul trummiringis ja supelda soojas ookeanis. Käime läbi rannast, mis on hipide meelispaik ja kui seal ringi jalutada, võib kohata nii värviliste peapaeltega 1960ndatest pärinevaid vanataate kui ka paljajalu ringisilkavaid tänapäeva hipide lapsi. Reisijuhid viivad väikesele seiklusele, kus saab oma silmaga lillelapselikult elavaid inimesi näha ning nende maailmatunnetusest osa saada.

Indias on aastatuhandete pikkune spirituaalne kultuur. Oma reisil põimime traditsioonilise India vaimsuse kaasaegsete praktikatega. Jalutame ringi pühakohtades, kaunites Hampi templites ja tunnetame tradistiooni tarkust sealsete võlvide vahel ning teeme vaimseid praktikaid, astume läbi tänapäevastest joogastuudiotest ning spirituaalsetest keskustest.

See on turvaline reis India erinevatesse kihtidesse, kus reisijuhid Virge ja Timo jagavad seda, mida nad peavad Indias oluliseks ja mis teeb selle maa neile tõeliselt maitsvaks ja vaimustavaks.

See ei ole tavaline turismi- või puhkusereis, see viib ka paikadesse, mis jäävad turistide vaateväljast eemale. See on põnev seiklus mõnusalt parajas seltskonnas, kus saad hoitult kohtuda iseenda ja India tasanditega.

Me oleme Indiasse armunud ja soovime seda armastust teiega jagada!

Kogemusreisi tagasiside

Vaata lisaks lühitutvustusi:
Goa võlu
Hampi endine hiilgus

 

Timo portreeReisijuht TIMO LÕUGAS endast:
Olen maailmarändur, uudishimulik avastaja ja elule särtsu andvate elamuste otsija ning leidja. Indias leidub seda kõike minu jaoks igal sammul, igas hetkes ja selle maa intensiivsus on võluv mitmel tasandil. See vaimsus ja hingelisus, mis on läbi põimunud igapäevaelu ja tegevustega ning kus õlg õla kõrval ajavad oma asju erinevate religioonide ja kultuurikihtide esindajad, on lõputult kirju ja inspireeriv.

Olen turismi alal töötanud 8 aastat reisiesindajana: Türgis, Hispaanias, Kreekas, Bulgaarisa ja kaks hooaega Indias Goas. Nüüd olen kokku pannud reisi, mis erineb massiturismist. See toob rändaja jalgade alla põnevaid metsikud rannad, dzunglid, iidsed templid. Soovin oma avastusi teiega jagada.

 

Virge

Reisijuht VIRGE KUIVJÕGI endast:
Viimase kümne aasta jooksul olen õppinud erinevaid tervendusviise. Ent kõige rohkem on mind ennast toetanud, õpetanud ja lõputult inspireerinud vabastav hingamine ning teised hingamispraktikad

Hingamisterapeudiks õppisin  Algallika hingamistöö koolitusel (3a.) ja Inspiraktiva hingamisterapeutide koolis (2a.) Terapeuditööga alustasin aastal 2008. Paljud Läänes populaarseks saanud hingamispraktikate algtehnikad ulatuvad Indiasse ja kõik minu õpetajad on olnud suured India fännid. Ilmselt oli see vältimatu, et ka mina ühel päeval oma lemmikpraktika juurte juurde jõudsin.

Ma olen käinud Indias 6 pikal reisil. Rännakutel hakkasin kaaslastega hingamispraktikaid tegema. Need aitasid lõdvestuda ja reisimuljed kiiremini „läbitöötada“, et siis taas uutele kogemustele avatud olla. Enestelegi üllatuseks hakkasime aga teadlikult hingates Indiat hoopis sügavamalt tajuma. Erinevate paikade olemus ja kihid tulid muutunud teadvuse seisundis nähtavale, avades ukse õpetlike tajude juurde ja suurendades austust ning imetlust India vastu.Tavalised puhkusereisid muutusid oluliselt sügavamateks ja aitasid kaasa enesearenguteele.

Leidsin Indias võimalusi õppida kohalike juhendamisel hingamispraktikaid ja joogat, mis suurendas veelgi sidet Indiaga. Jooga sisaldab palju panayamasid ehk hingamistehnikaid. Joogat õpetatakse seal ülikoolis ja teadmisi antakse edasi ka perekondlikult põlvest põlve. Alati korjan reisidelt enda jaoks midagi uut.

Minu jaoks on India võrratu kaleidoskoop, kus hinduism, jooga, tantra, meditatsioon, new age tehnikad ja muud spirituaalsed praktikad moodustavad omavahel kõikvõimalikke kombinatsioone. Nendel reisidel on võimalik kohtuda samasuguste huvidega inimestega, vahetatada kogemusi ja nautida spirituaalseid kogukondi.

Loomulikult ei hoidnud ma peale reise oma India vaimustust salajas. Nii hakkasid minu õpilased, hingamiskliendid ja sõbrad-tuttavad küsima, kas ma ei sooviks nendega Indiasse kaasa võtta ja jagada seda, millest ma räägin. Mitu aastat settis reisikorraldamisidee, kuni leidsin profesionaalse reisikorraldaja Timo.

Meil on sarnane maailmataju ja me armastame Indias samu asju. Nii ühendasime jõud ja lõime omanäolise rännaku, kus saab näha nii põnevaid ja spirituaalseid kohti Indias kui ka teha vaimseid praktikaid.

 

Galerii. Hingamine.Loe lisaks hingamispraktikatest:
teadlik hingamine
vabastav hingamine

Mida annavad hingamispraktikad juurde reisile?

Emotsionaalsele tasandile mõjuvad hingamispraktikad justkui saunaskäik, need aitavad lõpuni kogeda pooleli jäänud situatsioonid ja kiirendavad kogemuste integreerimist (läbi seedimist), puhastavad ebamugavatest tunnetest ja lõdvestavad sügavalt keha. Regulaarselt hingamispraktikaid tehes on reisijal rohkem „sisemist ruumi“. See suurendab võimet vastuvõtta muljeid keskkonnast ja loob reisikaaslasetega mõnusa ning südamliku kontakti.

Nii tekib reis, kus pinged on maandatud, meel avatud uuetele kogemustele ja süda on armastust täis 🙂

 

 

REISIGRUPP
Kogemusreis toimub väikeses grupis (max 12 osalist), mis võimaldab sujuvalt liigelda India erinevates kultuurikihtides ja jagada vahetult väärtusi, mida meie Indias oluliseks peame.

India reisidele on oodatud ka inimesed, kes kunagi varasemalt pole kokkupuutunud hingamis- või vaimsete praktikatega. See reis on suurepärane võimalus veeta teistsugune puhkus ja tutvuda vaimsuse aspektidega tänapäeva maailmas.

Samuti on see kosutav aga samas  hariv reis inimestega töötavatele huvilistele (psühholoogid, terapeudid, (jooga) õpetajad, heaoluteenuste pakkujad jne.). Õpitubades  omandada uusi hingamispraktikaid, mida saab ka hiljem oma töös kasutada.

Kindlasti on selline reis maiuspala kultuurihuviga reisijale, siis saab vaadata nii iidset Indiat kui ka sukelduda tänapäevastes kihistustes.

2. joogakeskuse värav

 

MAJUTUS
Majutus on kahestes tubades. Goas elame kohas, kus ümberingi asuvad ayurveda- ja joogakeskuseid, mis toovad kokku vaimsete huvidega inimesi. Õhtuti toimuvad neile mõeldud kontserdid, tantsu- ja lauluüritused.

Jaanuari reisil (23.01.17 – 05.02.17) on elupaigaks hubane hotell otse ookeani kaldal ja peale Hampit peatume butik– stiilis jooga- ja kunstikeskuses, mis asub vaikses jõesuudmes ookeanirannast 5 minuti kaugusel.

Veebruari reisil (07.02.17- 19.02.17) elame villas. Seal on suur köök ja elutuba ning katusel privaatne joogasaal. Maja asub ookeaniranna lähedal. Kõik eluks vajalikud teenused on kivi viske kaugusel.

Magamistuba rõduga

 

REISIPLAAN

1. päev
Saabumine lennujaama, kus väljapääsujuures ootab taksojuht sildiga …
Pooleteisetunnine sõit lennujaamast majutuskohta.
Sisseseadmine. Lõdvestumine ja lõõgastumine.
Kohtumine reisikaaslastege, tutvumismeditatsioon ja „kohale“hingamine 🙂

2. päev
Hommikujooga.
Jalgsimatk dzunglis banyani puu all elava baba (pühamehe) juurde. Rännakul sinna naudime Aramboli kõrgendiku vaateid ja rannamelu, Kalachi rannas siseneme dzunglisse, kus saab tunnetadada looduse võluväge ja jõudu. Vestleme babaga ja mine tea võib-olla ka laulame ning musitseerime iidse puu all. Enne õhtut alustame tagasiteed, et saada osa kaunist päikseloojangu Hipid kolivad 70-datel Goassehipimelust Aramboli rannal– trummiringidest, tantsijatest ja rätikutele laiali laotatud käsitööehetest.

3. päev
Hommikujooga.
Hingamispraktikate õpituba.

4. päev
Hommikujooga.
Turupäev. Parim päev shoppamiseks ja võimalus koju viia viirukeid, vürtse, õlisid, kristalle, tekstiile, kunstikaupasid jms.

5. päev
Sõit Hampisse. Seda kohta peetakse maailma suurimaks vabaõhumuuseumiks, mälestusmärgiks erakordsele kultuuri- ja vaimupärandile. Samuti on Hampi iseäranis tugeva spirituaalse laenguga koht. Jalutuskäik ja päikeseloojangu nautimine Hampis.

6. päev
HampiÄratus ja hommikuvõileib enne kukke ja koitu. Kui maad on veel katmas pimedus, sõidame templisse, kus mungad kannavad ette Vana-India eepost Ramajanat. Päikesetõusu tervitame mäetipus templivaremetel. Päeval külastame olulisi vaatamisväärsusi Hampis. Peale puhkust tutvume ahvjumala Hanumani templiga ning päikeseloojangul teeme templi kõrval võrratu vaatega mäetipus meditatsiooni (ahvide nõusolekul ;).

7. päev
Sellel päeval naudime väikest hommikust loodusmatka tõeliselt imelisel Hampi maastikul ja pealelõunasel ajal tunnetame isennast ja Hampit hingamispraktikaid tehes.

8. päev
Tagasisõit Hampist Goasse. Puhkus.

9. päev
Hommikujooga.
Matk Karnatakas. 

10. päev
Hommikujooga.
Külalisõpetaja workshop.

Galerii. Ökofarmi elevant.11. päev
Hommikujooga.
Lõbus väljasõit ökofarmi, mis värskendab meeli ja toob kohalikule loodusele lähemale. Saad näha, kuidas kasvavad tuntumad india vürtsid. Õpime tundma ära vanu tuttavaid ja avastame uusi. Lõunasöögiks pakutakse farmis autentset Goa sööki, mis serveeritakse lihtsal ja traditsioonilisel moel.
Lisaks ootavad kohtumist maailma kõige õrnemad hiiglased-elevandid, kes kostitavad erilise kogemusega. Soovi korral võid nautida sõitu vandi seljas ja londi dušši. Need loomad ei väsi iial austajate tähelepanust 🙂

12. päev
Hommikujooga.
Rannapuhkus.

13. päev
Hommikujooga.
Hingamispraktikad ja lõpupidu

14. päev
Pakkimine, kallistused ja lennujaama sõidud.
Kojulend.

Siin on väljatoodud põhiplaan, lisaks sellele on kavas üllatused ja spontaansed ettevõtmised.

Mida kogemusreis annab?

Kosutava puhkuse kehale ja vaimule
Omandad uusi hingamis- ja muid vaimseid praktikaid, mida saad hiljem kodus kasutada
Naudid iidset ja imeilusat India kultuuri
Kohtud tänapäeva vaimsust kandvate inimestega
Mõnusaid matku dzunglis ja metsikutel ookeanirandadel
Südamlikku avastamisrõõmu ja toredaid üllatusi
Hea seltskonna ja palju naermist

 

Aramboli ranna trummiringMAKSUMUS

Talvised kogemusreisid

23. jaanuar kuni 5. veebruar 2017 alguse ja lõpuga Goas TÄITUNUD
06.veebruar kuni 19. veebruar 2017 alguse ja lõpuga Goas
2 VABA KOHTA
Reisi hind on 1200 ühe inimese kohta kaheses toas.

 

Reisi maksumus sisaldab:
transfeere lennujaama ja majutuskoha vahel
majutust
reisi Hampisse ja sealseid ekskursioone
sissepääsupileteid
matku Goas
hommikujoogat ja õpitubasid

Reisi maksumus ei sisalda:
lennupiletid
viisat
reisi- ja tervisekindlustust
toitlustust

Kõige eest on hoolitsetud, piisab kui võtad Indiasse kaasa vaid söögiraha 🙂

Goa. Õhtusöök rannas.Kui soovid siis, saame olla abiks parimate lennupiletite otsimisel Goasse ja viisa vormistamisel.

 

REISI EEST TASUMINE
Koha reisil kindlustab ettemaks 200 eurot inimese kohta (kuni kohti jätkub või hiljemalt 1 nädal enne reisi algust). Ülejäänud summa tasumise lepime kokku, kui broneering on kinnitatud.

Anna oma reisile tulemise huvist või täpsustavatest küsimustest teada:
Virge Kuivjõgi: virge.kuivjogi@gmail.com või 524 0468.
Timo Lõugas: timmmile@gmail.com või 56917236
Saadame täpsema info kirja teel.