Selle teema artiklid: Grupid

HINGAMISPRAKTIKATE SÜVAGRUPP KEVAD 2019

10 KORDA

esmaspäeval 1. aprill kuni 10. juuni (va 6.mai) kell 18.15-21.15
Tartu Budakoja saalis, Kastani 42
 

Iga kord on kavas vastavalt teemale lühike loeng, enesevaatlus, harjutused ja hingamissesioon. Kohtumiste vahepeal võib teha igapäevaelu edendavaid harjutusi, tuge lisavad koolitusmaterjalid ja veebikeskkond.

Regulaarne tegevus  nagu spordiski, annab parima tulemuse.

 

PROGRAMM

 

Vabastava hingamise erinevad tehnikad ja teised hingamispraktikad. Kuidas hingamise rütm, sügavus ja pikkus mõjutab seansi käiku ning tulemusi. Kuidas valida hingamispraktikaid vastavalt oma seisundile ja eesmärgile.

Süvagrupi tagasiside

“Mind üllatas kõige rohkem, et lausa füüsiliselt on võimalik tunda teiste energiat! Põnevad olid ka energia tõstmise-liigutamise harjutused.”
Ingrid

“Minu loovus läks rohkem tööle ja seetõttu sain mõned asjad tehtud.”
Jane

“Mulle avaldasid muljet teiste kogemused ja üllatas tase kuhu välja jõudsime. Huvitav oli ka aja kiire möödumine hingates (ehk ajatus)”
Kaia

“Sügisene grupp oli justkui minu jaoks kokku pandud! Põnev oli, kuidas tulid just need praktikad, mida ma tolles hetkes kõige rohkem vajasin.

Hingamispraktikate õhtud MEES-ja NAISENERGIA TASAKAAL

Hingamispraktikate õhtud “Mees-ja naisenergia tasakaal”
13. Sept – 25. okt 2016 Tartu Budakojas
kokku 7 korda
juhendaja: Virge Kuivjõgi

Esimene kohtumine 13. september

Algab uus teekond läbi erinevate mees- ja naisenergia aspektide. Seitsmel hingamisõhtul teeme energeetilisi harjutusi, hingamispraktikaid ja vabastavat hingamist, et luua mees- ja naisenergia tasakaalu. Õhtute eesmärk on mõista oma mees- ja naisenergia aspekte ning õppida neid teadlikult kasutama igapäevaelus; vabastada energeetiliselt emotsionaalseid ja füüsilisi pingeid; hoida energia liikumas nii endas kui oma elus; õppida, mis tekitab energeetilisi blokeeringuid ja mis aitab neil avaneda.

Hingamispraktikate süvagrupp Tartus

22. märtsis 2016 alustab Tartus hingamispraktikate süvagrupp. Kahel eelneval teisipäeval  (08. ja 15. märtsil) on võimalik tulla tutvuma, kuidas grupitöö käib ja kas see sobib Sulle.

Kliki pealkirjal ja vaata kogu kursuse teksti

Oodatud nii kogenud hingajad kui esmahuvilised.
Kavas on praktiline töö, energeetiline harjutus ja hingamisessioon. Soovijatest moodustatakse kinnine süvagrupp ja kursus kestab kuni 8.juunini. Areng eeldab turvalist, sügavat ja avatud õhkkonda, mille edenemiseks on vajalik ühtne grupp ning järjepidevus.

Pööripäeva hingamisõhtu

kliki pealkirjal ja vaata kogu sündmust

Pööripäev on justkui värav, kus võib seisatada ja teadvustada toimuvat. Kujutlege, et olete mäe tipus. Kogu minevik on jäänud seljataha, kuhugi alla. Peatuge ja meenutage minevikku-õppimisi ja rõõme, võite ja kaotuse kurbust- see kõik on toonud teid siia. Viskame sellele pilgu peale olnule, õnnistame seda ja laseme minna! Vabanedes minevikust, saate tagasi oma energia. See protsess võib olla nagu palsam hingele ja aidata tagasi pöörduda koju- iseenda ja oma väe juurde.

6 Hingamisõhtu mees ja naisenergia

Teisipäeval 1. dets kell 18.15- 21.15 Tartus Kalevi 11-1

kliki pealkirjal ja vaata kogu sündmust

Hingamisõhtul vaatleme mees- ja naisenergiate olemasolu läbi kuuenda energiakeskuse, mida kutsutakse ka “kolmandaks silmaks”. Selles piirkonnas asub ühendus intuitsiooniga. Kui inimene puutub kokku intuitiivsete praktikatega, siis algab maailmatunnetuse laienemine. Nägemise, kuulmise, kompimise jne. kõrvale hakkab tekkima “energia tunnetamine”. Traditsioonilises seletuses kirjeldatakse intuitsiooni kui nähtust, kus teadmine ja info ilmub inimese teadvusesse ilma loogilise aruteluta. See teadmine võib hõlmata nii olemasolevat hetke, minevikku kui ka tuleviku võimalusi.

5 Hingamisõhtu mees- ja naiseenergia

Teisipäeval 24. novembril 18.15-21.15 Kalevi 11-1, Tartus

kliki pealkirjal ja vaata kogu sündmust

Hingamisõhtul teeme energeetilisi harjutusi, hingamispraktikaid ja vabastavat hingamist, et tasakaalustada mees- ja naisenergia iseendas. Õhtu eesmärk on mõista oma mees- ja naisenergia aspekte ning õppida neid teadlikult kasutama igapäevaelus; vabastada emotsionaalseid ja füüsilisi pingeid; hoida energia liikumas nii endas kui oma elus; õppida äratundma, mis tekitab energeetilisi blokeeringuid ja mis aitab neil avaneda.

Eesoleval hingamisõhtul on rohkem tähelepanu kõritshakral.

4 Hingamisõhtu mees- ja naisenergia

Kliki pealkirjal ja vaata tervet sündmust.

Hingamisõhtul teeme energeetilisi harjutusi, hingamispraktikaid ja vabastavat hingamist, et tasakaalustada mees- ja naisenergiat. Lähenedes energiatele kehas läbi erinevate piirkondade on võimalik kogeda erinevaid energeetilisi tasandeid. Tulevasel hingamisõhtul  keskenduvad harjutused ja hingamispraktikad südame piirkonnale.

Südames loome  ühendused teiste inimestega. Kui oleme kogenud valu või ebamugavusi sulgub süda ja ühendused katkevad. Ühtpidi võib isegi öelda, et valu seab piirid Sinu ja teiste vahele, Sinu ja maailma vahele. 

3 hingamisõhtu mees- ja naisenergia

Tartus Kalevi 11-1, teisipäeval kell 18.15-21.15 (vajuta ukse kõrval oleval tablool nr.1)
Kliki pealkirjal ja vaata tervet sündmust!

Hingamisõhtul läheneme mees- ja naisenergiate tasakaalustamisele läbi kolmanda tšakra. Kolmas tšakra ehk Solar plexus on seotud elujõu, loova energia ja võimuga. Tasakaalus kolmas energiakeskus laseb kogeda iseendas jõudu, mis ei ole agressiivne ega hävitav. Tasakaalutus selles piirkonnas paneb inimesed väljendama end agressiivselt, kontrollivalt või liiga tagasihoidlikult. Mõlemad lähenemisviisid tulevad abitusest. Kolmas energiakeskus on ka “Mina” ehk ego keskus.

Hingamispraktikad “Mees- ja naisenergia” 2

Hingamisõhtul läheneme mees- ja naisenergiate tasakaalustamisele iseendas läbi kahe alumise tšakra. Esimene energiakeskus ühendab meid füüsilise keha ja maaga ning teine keskus emotsioonidega. Tasakaalus esimene energiakeskus loob eneseteadlikuse, mis ei võitle ega ründa, vaid võimaldab rahulikku kohalolekut jäädes endaga kontakti ja keskendunuks suhtluses ümbritsevaga. Eneseteadlikus aitab hoida naiseenergiat, mis on suunatud ühinemisele ja on loomupäraselt hooliv. Meesenergia loob piirid ja aitab leida tasakaalu andmise ja saamise vahel.

Naisenergia on inspiratsioon iga loomingu taga; meesaspekt vastutab selle avaldumise eest mateerias ja tegevuses.